Zaproszenie na Salon Socjologiczny w SGGW

Start >Aktualności >Zaproszenie na Salon Socjologiczny w SGGW

Zaproszenie na Salon Socjologiczny w SGGW

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład w ramach Salonu Socjologicznego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Wykład  pt.  „Świat życia – świat śmierci. Kontemplatywna socjologia w eksplikacji podstawowych kwestii świata życia” wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Konecki, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, członek Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

Zapraszamy w czwartek 18 maja 2023 roku o godz. 14.00 na spotkanie w Sali konferencyjnej Biblioteki Głównej SGGW im. Władysława Grabskiego.

Salon Socjologiczny to spotkania, których pomysłodawcami i organizatorami są  pracownicy Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki SGGW. Celem spotkań jest upowszechnianie wiedzy społecznej i naukowa debata na temat istotnych problemów społecznych. Przedsięwzięcie objął Patronatem JM Rektor SGGW prof. dr hab. Michał Zasada, Sekcja Socjologii Nauki Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Zarząd Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Link do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=7xdiyHbA8N8

Informacje o prelegencie:
Krzysztof T. Konecki, prof. zw. dr hab., kierownik Katedry Socjologii Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, członek Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk, przewodniczący komisji ds. stopni naukowych w dyscyplinie nauki socjologiczne Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Jego obszar zainteresowań naukowych to między innymi: socjologia jakościowa, teoria ugruntowana, socjologia interakcji, badania kontemplacyjne, socjologia wizualna oraz socjologiczne badania nad medytacją i jogą.