XVIII Zjazd Socjologiczny „Społeczeństwo przyszłości. Rekompozycje” 14-17 września 2022, Warszawa

Start >Aktualności >XVIII Zjazd Socjologiczny „Społeczeństwo przyszłości. Rekompozycje” 14-17 września 2022, Warszawa

XVIII Zjazd Socjologiczny 
„Społeczeństwo przyszłości. Rekompozycje”
14-17 września 2022, Warszawa

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII Ogólnopolskim Zjeździe Socjologicznym, który odbędzie się w dniach 14.09.2022-15.09.2022 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a w dwóch kolejnych dniach 16.09.2022- 17.09.2022 gościć będzie na Uniwersytecie Warszawskim. 

Zjazd organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne, ośrodki socjologiczne ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Hasłem przewodnim XVIII Zjazdu Socjologicznego jest „Społeczeństwo przyszłości. Rekompozycje”. Zjazd podzielony jest na 4 bloki tematyczne: „Krajobrazy jutra”, „Społeczeństwo w chorobie”, „Mobilność – różnorodność – mniejszości” oraz „Społeczeństwo niepewności”.
Będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytania o sens obserwowanych oraz doświadczanych zmian. 

Zjazdy Socjologiczne, mające już swoją długą tradycję sięgającą 1931 roku, są dla środowiska polskich socjologów wydarzeniami bardzo istotnymi. Stanowią również wydarzenie nobilitujące dla ośrodków akademickich, w których są odbywają. Profesor Antoni Sułek w 1997 roku na łamach Gazety Uniwersyteckiej Uniwersytetu Śląskiego napisał: „Ogólnopolskie zjazdy socjologiczne, choć nie są zjazdami PTS lecz zjazdami socjologów organizowanymi przez PTS, są jednak „najwyższą formą istnienia” naszego Towarzystwa. Zawsze były one świętami socjologów: okazją do podsumowania pracy i wymiany myśli, forum integracji, okazją do poznania ludzi znanych tylko jako autorzy lektur. Zjazdy były też bardzo ważnymi wydarzeniami w historii ośrodków, które je organizowały, a każdy ze zjazdów powojennych odbywał się w innym miejscu. Powierzenie ośrodkowi organizacji Zjazdu potwierdzało jego rangę naukową. Zjazdy koronowały instytucjonalny rozwój socjologii w nowych ośrodkach, stanowiły znakomitą okazję do zaprezentowania ich dorobku, integrowały środowiska lokalne, wzmacniały ich ducha i dawały im silne impulsy do dalszego rozwoju.”

Mamy nadzieję, że wydarzenie to stanie się doskonałą okazją do prezentacji ponad 90-letniej tradycji socjologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Wydarzenia zjazdowe odbywające się w SGGW można będzie śledzić na bieżąco przez następujące strony:

Pierwszy dzień zjazdu 14.092022 od godziny 9.00: XVIII. Zjazd Socjologiczny - Dzień pierwszy - Aula Kryształowa SGGW - YouTube 

Drugi dzień zjazdu 15.09.2022 od godziny 9.00 XVIII. Zjazd Socjologiczny - Dzień 2. - Aula Kryształowa SGGW - YouTube 


Zdalnie będzie można uczestniczyć również w wydarzeniach specjalnych:

14.09.2022 o godzinie 11.30 film „Choroba jako metafora życia społecznego - XVIII. Zjazd Socjologiczny, Biblioteka Główna SGGW” w YouTube

14.09.2022 o godzinie 14.30 film „Salon Socjologiczny” w YouTube 

14.09.200 o godzinie 16.15 film „Debata "Dialog w czasach polaryzacji" - XVIII Zjazd Socjologiczny, Biblioteka Główna SGGW” w YouTube  


Program całego Zjazdu dostępny jest na stronie: https://zjazdpts.pl/

Wersja do pobrania: https://zjazdpts.pl/wp-content/uploads/2022/09/zjazdsocjologiczny_program.pdf

Film- zaproszenie do udziału w Zjeździe Socjologicznym
https://www.youtube.com/watch?v=5OPkEj9uIGU

 

Zapraszamy serdecznie!