Kongres Polska Wieś XXI z udziałem pracowników INSiP

Start >Aktualności >Kongres Polska Wieś XXI z udziałem pracowników INSiP

Kongres Polska Wieś XXI z udziałem pracowników INSiP

19-20 kwietnia 2023 w Warszawie odbyła się druga edycja kongresu pod nazwą "Polska Wieś XXI Europejskie Forum Innowacyjnych Rozwiązań dla Rolnictwa i Obszarów Wiejskich". Członkami  Rady Naukowej Kongresu byli Rektorzy uczelni rolniczych i przyrodniczych z JM Rektorem SGGW prof. dr hab. Michałem Zasadą.

Celem forum jest przedstawienie rozwiązań związanych z produkcją bezpiecznej żywności oraz możliwości związanych z działaniami na rzecz łagodzenia zmian klimatycznych. W tegorocznej  edycji kongresu dyskutowano również o istotnych zagadnieniach społecznych dotyczących mieszkańców polskich wsi takich jak polityka zdrowotna, polityka edukacyjna czy wpływ światowej geopolityki na jakość życia mieszkańców wsi. Wyróżnikiem Kongresu, nadającym również charakter podejmowanym dyskusjom, jest potrzeba znalezienia wspólnych rozwiązań w obliczu pojawiających się wyzwań dla polskiej wsi. Właśnie dlatego w skład Rady Programowej Kongresu wchodzą byli ministrowie rolnictwa w kolejnych rządach ostatnich 30 lat, którzy wystąpili w Panelu Ministrów.

W tegorocznej edycji Kongresu prelegentami byli również  pracownicy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: prof. dr hab. Roman Niżnikowski (Instytut Nauk o Zwierzętach), prof. dr hab. Przemysław Litwiniuk (Instytut Ekonomii i Finansów), prof. dr hab. Zdzisław Gajewski (Instytut Medycyny. Weterynaryjnej) , dr hab. Adam Ekielski, prof. SGGW (Instytut Inżynierii Mechanicznej), dr hab. Maciej Maciejczak, prof. SGGW (Instytut Ekonomii i Finansów) oraz dr hab. Joanna Wyleżałek, prof. SGGW. W Kongresie z ramienia Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki udział wziął również Kierownik Katedry Socjologii dr Wojciech Połeć.

Więcej informacji: