Start >Aktualności >Konferencja Instytutów i Wydziałów Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Gospodarzem tegorocznej Konferencji Instytutów i Wydziałów Socjologii, był Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konferencja odbyła się 25 września b.r., a wrzesień stał się zwyczajowym miesiącem corocznych spotkań.

W bieżącym roku programowym tematem dyskusji były doświadczenia  z wizytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W czasie spotkania pojawiła się potrzeba wymiany doświadczeń dotyczących zmian strukturalnych i zróżnicowanego podziału kompetencji w różnych ośrodkach akademickich.
Spotkanie otworzył Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Zenon Gajdzica
Gospodarzy reprezentowali dr hab. Rafał Muster, prof. UŚ - Dyrektor Instytutu Socjologii oraz dr Agata Zygmunt-Ziemianek - Dyrektor kierunków: Polityki miejskie i doradztwo publiczne, Praca socjalna, Socjologia, Zarządzanie zasobami ludzkimi.
Z ramienia Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w spotkaniu uczestniczyli: dr hab. Joanna Wyleżałek, prof. SGGW- Dyrektor Instytutu, równocześnie prowadząca spotkania, dr Wojciech Połeć - Kierownik Katedry Socjologii oraz mgr Katarzyna Nowak protokołująca spotkania, za co bardzo dziękujemy.
Gospodarzem kolejnego spotkania będzie Uniwersytet SWPS w Warszawie.