Zaproszenie do udziału w Konferencji naukowej nt. „Zrozumieć zmianę demograficzną”

Start >Aktualności >Zaproszenie do udziału w Konferencji naukowej nt. „Zrozumieć zmianę demograficzną”

Zaproszenie do udziału w Konferencji naukowej nt. „Zrozumieć zmianę demograficzną”

Zaproszenie do udziału w Konferencji naukowej nt. „Zrozumieć zmianę demograficzną”, organizowanej przez Komitet Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk w ramach III Kongresu Demograficznego i obchodów 70-lecia Polskiej Akademii Nauk

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,
Studentki i Studenci,

Zapraszam serdecznie do udziału w ważnej konferencji naukowej nt. „Zrozumieć zmianę demograficzną”, organizowanej przez Komitet Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk w ramach III Kongresu Demograficznego, wydarzenia, które odbywa się w cyklu 10 letnim.
 
Konferencja jest poświęcona przemianom demograficznym w Polsce po 1989 r. na tle trendów demograficznych w Europie, badaniu i wyjaśnianiu takich zjawisk i procesów jak: urodzenia, zdrowie i trwanie życia, transformacji form życia rodzinnego, różnym formom migracji, w tym uchodźctwu, oraz ich złożonym uwarunkowaniom (socjologicznym, ekonomicznym, politycznym), a także formułowaniu odpowiedzi na wyzwania będące ich konsekwencją. 

Konferencja jest organizowana z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych ekspertów prowadzących badania dotyczące tych kluczowych współczesnych zjawisk demograficznych. Gościem Honorowym Konferencji jest Vice-President for Democracy and Demography, European Commission - Dubravka Šuica.

Konferencja odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2022 roku w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie w trybie hybrydowym.

Wszystkich zainteresowanych tematyką i chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu naukowym, uprzejmie proszę o rejestrację poprzez www konferencji: https://konferencja.pan.pl/zmiana-demograficzna/

W załączeniu Zaproszenie na Konferencję wraz programem Konferencji  - plik do pobrania


Profesor dr hab. Jolanta Grotowska-Leder

Vice-przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk
Członek Komitetu Organizacyjnego Konferencji