Zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową „Uniwersytet jako ośrodek kultury intelektualnej narodu”

Start >Aktualności >Zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową „Uniwersytet jako ośrodek kultury intelektualnej narodu”

Dnia 6 grudnia odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Uniwersytet jako ośrodek kultury intelektualnej narodu” zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorami konferencji są Wydział Nauk Społecznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Wydział Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Konferencja “Uniwersytet jako ośrodek kultury intelektualnej narodu” jest trzecią z cyklu konferencji, dotyczących idei uniwersytetu i znaczenia wiedzy naukowej w życiu społecznym. Tegoroczna konferencja zaplanowana jest w roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Rocznica ta stanowi okazję do naukowej refleksji nad znaczeniem uniwersytetu jako ośrodka kultury intelektualnej narodów w perspektywie historycznej oraz współcześnie. Problematyka konferencji dotyczyć będzie miejsca uniwersytetu i wiedzy naukowej w życiu społecznym, możliwości rozwoju, jakimi dysponuje środowisko akademickie, dylematów systemowych i problemów, które mogą stanowić barierę dla rozwoju wiedzy naukowej i kształcenia akademickiego.

Zaproszenie i program konferencji

Strona konferencji:
http://uniwersytet2018.sggw.pl