W ramach XVIII Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego z inicjatywy pracowników Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki odbył się Salon Socjologiczny uświetniający 90. lat socjologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Start >Aktualności >W ramach XVIII Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego z inicjatywy pracowników Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki odbył się Salon Socjologiczny uświetniający 90. lat socjologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W ramach XVIII Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego z inicjatywy pracowników Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki odbył się Salon Socjologiczny uświetniający 90. lat socjologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Temat przewodni Salonu brzmiał "Aktorzy, teorie, badania. 90. lat tradycji socjologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie".

Salon zaszczycili obecnością prezentując referaty prof. prof. Krzysztof Frysztacki, Andrzej Sadowski, Marek S. Szczepański i Marek Ziółkowski. Moderatorem spotkania była prof. dr hab. Anna Śliz.


Salon Socjologiczny - link do filmu

 

 

 

W drugim dniu Zjazdu Socjologów w murach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się specjalne posiedzenie Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk, w ramach którego odbyła się debata "Czy pokolenia zmieniają polską socjologię". Debata wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczestników i odbiła się szerokim echem w środowisku socjologów.