Solidarni z Ukrainą!

Start >Aktualności >Solidarni z Ukrainą!

Solidarni z Ukrainą!

W obliczu napaści na suwerenne państwo wyrażamy solidarność z obywatelami Ukrainy. W dniu 24 lutego staliśmy się świadkami działań wojennych, od których zależeć będzie dalszy los niepodległej Ukrainy i jej aspiracji do bycia członkiem Unii Europejskiej.
    Jako pracownicy Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki SGGW w Warszawie od wielu lat budowaliśmy wzajemne kontakty naukowe z badaczami z Ukrainy, zwłaszcza z Uniwersytetem w Ostrogu. Mamy wśród naszych studentów liczną grupę Ukraińców. Jesteśmy z Wami i Waszymi rodzinami. 
    Nasz Instytutu i Wydział stał się miejscem wspólnej pracy i odpowiedzialności za Waszą przyszłość.  Dzisiaj stajemy przed wyzwaniem, o jakim dotychczas nie myśleliśmy. Agresja na Ukrainę stała się faktem. Ludzkie życie, pragnienie szczęścia i marzenie o bezpiecznej przyszłości zostały brutalnie podważone.
    Chcemy przekazać Wam słowa otuchy i wsparcia. Jesteśmy gotowi nieść Wam pomoc, abyście mogli przetrwać mroczny czas, który nadszedł, dopóki nie powróci pokój w Waszej ojczyźnie. 

Rada Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki w dniu 1 marca jednomyślnie potępiła agresję Rosji na Ukrainę deklarując pełne wsparcie dla poszkodowanych obywateli Ukrainy.