Narodowe Święto Niepodległości w SGGW

Start >Aktualności >Narodowe Święto Niepodległości w SGGW

Narodowe Święto Niepodległości w SGGW

Społeczność akademicka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uczciła 10 listopada pamięć pracowników, studentów i wychowanków SGGW, którzy dla odzyskania Niepodległości przez Polskę złożyli ofiarę własnego życia.

Przed tablicą poświęconą pamięci pracowników i studentów SGGW poległych i pomordowanych w latach 1918-1920 oraz 1939-1945 oraz historycznymi tablicami w holu Auli Kryształowej kwiaty złożyły delegacje SGGW, w tym delegacja pracowników Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki z dyrektor dr hab. Joanną Wyleżałek, prof. SGGW oraz Wydziału Socjologii i Pedagogiki z dziekanem dr. hab. Włodzimierzem Chojnackim, prof. SGGW

W imieniu inicjatora uroczystości – Stowarzyszenia Wychowanków SGGW Apel Poległych poprowadził jego wiceprezes mgr inż. Józef Rzewuski, który witając uczestników przypomniał też długoletnią tradycję tej uroczystości w Uczelni. Apel Poległych odczytał przewodniczący Samorządu Studentów SGGW Mateusz Niziołek.