Konferencja studencka Euroligi w SGGW

Start >Aktualności >Konferencja studencka Euroligi w SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w dniach 14-15 listopada 2014 roku będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej zaadresowanej do studentów jedenastu uczelni przyrodniczych z całego świata, zgrupowanych w organizacji nazywanej EUROLIGĄ (ELLS – Euroleauge for Life Sciences, www.euroleague-study.org)

Każdy student SGGW może wziąć udział w tym wydarzeniu. Wystarczy, że opisze swoją pracę (np. pracę dyplomową: licencjacką, inżynierską, magisterską albo badanie przeprowadzone w ramach koła naukowego,) i wyśle abstrakt. Na konferencji można przedstawić wyniki w formie ustnej prezentacji lub posteru. Najlepsze prace dostaną nagrody w wysokości kilkuset euro. Dodatkowym bonusem jest również możliwość otrzymania punktów do stypendium naukowego. Cała konferencja ma charakter międzynarodowy, dlatego prowadzona będzie wyłącznie w języku angielskim.

Tegoroczne hasło przewodnie konferencji brzmi:

Brave New Thinking,

Brave New Sciences,

Brave New World

Konferencja to nie tylko szansa na poznanie innowacyjnych pomysłów, ale również osobista wymiana doświadczeń ze studentami i profesorami z najlepszych uczelni przyrodniczych na świecie. To także szansa na niezapomniane przeżycia i nowe międzynarodowe znajomości.

Jak rozpocząć przygotowania?

Po pierwsze zadecydować, czy chcemy zaprezentować wyniki w formie ustnej prezentacji, czy posteru.  Następnie należy zalogować się na stronie i przesłać abstrakt (czyli ogólny zarysu projektu).

Termin na nadsyłanie abstraktów upływa 15 czerwca.

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji:

Jak stworzyć dobrą pracę? Oto informacje dotyczące formy:

Kontakt:

ells2014@sggw.pl- organizator; Mieczysław Rygalski, Małgorzata Szczęsna.

katarzyna_kowalska@sggw.pl – Katarzyna Kowalska SGGW ELLS IRO

***

ELLS to sieć wiodących uczelni przyrodniczych w Europie, współpracujących w zakresie zarządzania zasobami naturalnymi, nauk rolniczych i leśnych, przyrodniczych, weterynaryjnych, o żywieniu i żywności oraz o środowisku naturalnym. W jej skład wchodzą następujące uczelnie: Wageningen University- Holandia, University of Natural Resources and Life Sciences w Wiedniu- Austria, Czech University of Life Sciences w Pradze- Czechy, University of Hohenheim- Niemcy, Swedish University of Agricultural Sciences- Szwecja, University of Copenhagen, Faculty of Science- Dania oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejkiego w Warszawie. Od 2013 w skład EUROLIGI wchodzą cztery pozaeuropejskie  uniwersytety partnerskie: Cornell University, College of Agriculture and Life Sciences- USA, China Agricultural University w Pekinie- Chiny,  Hebrew University of Jerusalem, Robert H. Smith Faculty of Agriculture, Food and Environment – Izrael, Lincoln University- Nowa Zelandia.