KOLEJNE SPOTKANIE SZKOŁY TWÓRCZEGO MYŚLENIA

Start >Aktualności >KOLEJNE SPOTKANIE SZKOŁY TWÓRCZEGO MYŚLENIA

W dniu 24.04.2018, odbyło się kolejne spotkanie Szkoły Twórczego Myślenia, które zorganizowali: Koło Naukowe Pedagogów WNS wraz z opiekunem dr Iwoną Błaszczak oraz Samorząd Studentów WNS SGGW.

Spotkanie miało charakter warsztatów zatytułowanych: „Nie taki wózek straszny, jak ściana między nami”, poprowadził je ks. Łukasz Mikołajczyk – zakonnik orionista, dyrektor Centrum Księdza Orione w Brańszczyku oraz kierownik Drabiny Jakubowej, duszpasterz osób z niepełnosprawnością i wolontariuszy.
Wolontariusze i podopieczni Drabiny Jakubowej przedstawili problematykę dotyczącą budowania kontaktów z osobami niepełnosprawnymi. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną możliwość poznania ogólnych zasad savoir-vivre w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi oraz przećwiczenia sposobów alternatywnej komunikacji.

Drabina Jakubowa w Brańsczyku to wspólnota osób z różnym stopniem sprawności, która z wolontariuszy i podopiecznych tworzy rodzinę, organizuje opiekę, również duchową, pomoc materialną, rekolekcje, wspólne wyjazdy oraz szkolenia w przestrzeni wolontariatu i kontaktów z osobami z niepełnosprawnością. Drabina Jakubowa to – opowieść biblijna, która spełnia się dziś na naszych oczach, to rekolekcje dla Niepełnosprawnych, które ponad 50 lat przemieniają serca podopiecznych i wolontariuszy w wyjątkowy sposób!  O podopiecznych Drabiny Jakubowej mówi się w szczególny sposób,  że są to anioły bo ich cierpienie kryje w sobie sekret pozwalający przekroczyć granicę między ziemią i niebem. W pracę wolontaryjną Drabiny Jakubowej angażują się sztaby obecne w Warszawie, Lublinie i Białymstoku. Sztaby organizują akcje promocyjne, wyprawy z podopiecznymi, eventy, przygotowują szkolenia dla wolontariuszy oraz organizują wsparcie finansowe dla podopiecznych w postaci akcji Przypnij Skrzydła Aniołowi.

W szkoleniu, bardzo licznie uczestniczyli studenci i wykładowcy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Komitet Organizacyjny:

  • dr Iwona Błaszczak – Prodziekan ds. Dydaktyki na kierunku Pedagogika WNS
  • Adriana Jankowska – Studentka Pedagogiki WNS, Sekretarz Samorządu Studentów WNS
  • Agata Fleter – Studentka Pedagogiki WNS, Przewodnicząca Samorządu Studentów WNS
  • Magdalena Zbucka – Studentka Pedagogiki WNS, Prezes Koła Naukowego Pedagogów
  • Karol Kaczor- Student Pedagogiki WNS, członek Koła Naukowego Pedagogów
  • Paulina Rogalska- Studentka Pedagogiki WNS, członek Koła Naukowego Pedagogów
  • Ola Dawidziuk-Studentka Pedagogiki WNS, członek Koła Naukowego Pedagogów
  • Sylwia Pająk-Studentka Pedagogiki WNS, członek Koła Naukowego Pedagogów

 

Zdjęcia

(kliknij miniaturkę, aby zobaczyć powiększenie).